رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۲
  • کد خبر : ۱۰۸۴۲
1410_118982

رسالت هنرمندان در آستانه 9 دی

هنرمند باید با حضور خودش در جامعه و در مناسبت ۹ دی پیام انقلاب را،پیام حقیقت را آشکارتر کند.

کرمان هنر ؛ روز ۹ دی روز بصیرت و روز ایثار با ولایت است. خط ولایت امتداد خط نبوت و خط امامت است. این جریان، امروز یک جریان اصیل انسانی و اسلامی است. جریانی که در مقابل جریان های مادی دنیا که ته شون به توهین و پوچ گرایی منتهی می شود، امروز پیام کرامت و عزت دارد ان شاءالله مردم با حضور خودشون در روز ۹ دی هم پیام بصیرت را به دنیا انتقال خواهند کرد و هم دوباره تجدید پیمانی خواهند کرد با انقلاب و آرمان های انقلاب و با خط اصیل انقلاب و امام و ولایت.

رسالت هنرمندان در ذات هنر نهفته است. باید به زبان هنر وقایع او به تصویر بکشد. خوب چه جوری باید؟ آن جوری که ما تقسیم بندی کردیم یک بخش اش در حوزه به تصویر کشیدن حضور مردم در صحنه های دفاع از انقلاب و نظام است و یک بخشی اش تبیین و تشریح سناریوی دشمن که آن هم اتفاقا با زبان هنر است. ما امروز اگر رسانه های خارجی و بیگانه را نگاه کنیم،در ظاهر چهره های دلسوز ظاهر میشوند اما از پشت دارند به مردم ایران خنجر می زنند. هنرمند باید این را با زبان هنر ضمن رد و محکوم نمودن آن جریان باطل هنری را خنثی کند ومتقابلا در مسیر حق به تبیین حقایق بپردازد.

ضمن اینکه در آستانه ۹ دی هستیم،هنرمند باید با حضور خودش در جامعه و در مناسبت ۹ دی پیام انقلاب را،پیام حقیقت را آشکارتر کند. هم با حضورش و هم با انتقال آن چه به زبان شعر و چه به زبان عکس و چه به زبان فیلم یا سریال. هر کسی که به هر توانی میتواند در تبیین بصیرت زایی و بصیرت افزایی کند یعنی آن خط جریان باطل را آشکار و برجسته کند و با حقایق این را رد و محکوم کند چون مردم ما مردم بابصیرتی اند. مردم اگر حقایق را ببینند به آن سمت وسو می روند. بله هستند عده ای که در این مسیر به جهل خودشان ثابت ماندند که شاهدیم برخی هنرمندان که اینها هنرمند نیستند،اینها هنرنما هستند. عرض کردم که کار یک هنرمند بیان حقایق و واقعیت ها به زبان هنر است و در آستانه ی ۹دی هم، اول با حضورشان و دوم با بیانشان، بیان از طریق این توانایی هایی که دارند میتوانند در این حوزه ایفای نقش کنند.

مسئله ی بعدی که هست ۹ دی فقط روز نیست ۹دی یک واقعیت و حادثه ی تاریخی در تاریخ انقلاب ما و در تاریخ نظام ما که هم وابستگی به انقلاب دارد و هم وابستگی به مردم دارد و هم وابستگی به اصل اصیل انقلاب و اسلام دارد و نباید فقط بسنده کرد به ۹ دی بلکه ۹ دی باید برجسته بشود و در ایام غیر ۹ دی هم باید این غبارها و آلودگی های ذهنی و فکری باید زدوده شود هم از دل ها و هم از ذهن ها. هنر مند با توجه به آن رسالتی که دارد باید از لحظه ها و از همه ی ابزارها استفاده کند. باز تاکید میکنم هنرمند فردی است که در قالب چارجوب ،آن چارجوب نظام اسلامی حقایق را عنوان کند نه اینکه اسیر برخی سفره های غیر واقع و برخی نقل و قول های بی پایه و اساس بپردازد و نقش یک پیاده نظام دشمن را ایفا کند. چنین کسی از نگاه مردم ایران هنرمند محسوب نمی شود بلکه سرباز پیاده نظام دشمن تلقی می شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه