رفتن به بالا
  • شنبه - ۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۷
  • کد خبر : ۱۰۸۳۷
photo_2016-12-24_09-14-58

مسخ شدگان فضای مجازی/ کاریکاتور

محمد صالح رزم حسینی کارتونیست کرمانی در کار جدید خودش با عنوان مسخ شدگان معظل اسارت انسان به دست فضای مجازی را به تصویر کشیده است .

به گزارش کرمان هنر ، زندگی ماشینی و تمدن جدید غرب که بر پایه ی سود آوری و کار و تلاش بنا شده است جایی برای روابط صمیمانه ی افراد باقی نگذاشته است خصوصاً در مورد جوانان، به گونه ای که روز به روز فاصله ی میان اقوام وخویشان با جوانان کمرنگ شده است و بر همین اساس علاقه ی جوانان به وسایل ارتباطی مثل موبایل و بازی های رایانه ای و اشتغال بیش از حد به تلویزیون و بعضا ماهواره باعث کمرنگ شدن حضور جوانان در جمع های خانوادگی می باشد.

در واقع رسیدگی و پیوستن به فامیل از عبادات پر ارجی است که لازم است انسان قسمتی از اوقات خود را وقف دیدن آنان کند و از پدر و مادر و خواهر و خویشان دور و نزدیک دلجویی کرده و رفع مشکلاتشان نمایند.

ترغیب زیاد اسلام و دیدگاه اسلام به صله رحم نه فقط برای دیدن خویشان است، بلکه بیش تر برای رفع نیازمندی های مالی و غیر مالی و حل سختی ها و راهنمایی و درمان درد هاست  و خیال نشود که اوقاتی که در پیوند خویشان مصرف می شود بیهوده است.
متون و آموزه های دینی ما به شدت بر صله ی رحم و رسیدگی به وضع خویشاوندان تأکید کرده است  و ان را از مسائل مهم دین بر شمرده است و از پیروان خویش می خواهد که درباره صله ی رحم کوتاهی نکنند. از این رو بالا بردن سطح آموزه های دینی  و مذهبی مردم و جایگزین کردن فرهنگ اصیل اسلامی در روابط خویشاوندی به جای فرهنگ بیگانه بسیار ضروری است.

ابزارآلات الکترونیکی و فضاهای مجازی و نرم‌افزارهای موجود، در تلفن‌های همراه، در سال‌های اخیر، شکل ارتباط‌ها را تغییر داده است و بیشتر افرادی که از این امکانات استفاده می‌کنند، ارتباط رودررو و چهره به چهره را کمتر می‌پذیرند و در قید و بند صله ارحام و رفت و آمد زیاد با اقوام و آشنایان نیستند.

محمد صالح رزم حسینی کارتونیست کرمانی در کار جدید خودش با عنوان مسخ شدگان معظل اسارت انسان به دست فضای مجازی را به تصویر کشیده است .

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه