رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۶
  • کد خبر : ۱۰۸۰۳
13920919181423131715814
رییس دانشگاه آزاد اسلامی کرمان خبر داد:

اعطای جایزه‌ی ملی «استاد باستانی‌پاریزی» در کرمان

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان گفت: مراسم دریافت جایزه‌ی ملی استاد باستانی‌پاریزی، دوم دی با حضور اساتید برجسته‌ی علمی کشور در کرمان برگزار می‌شود.

به گزارش کرمان هنر ،  بابک آل‌طه در جمع خبرنگاران با اشاره به این‌که ۳۰ آذر سی‌وپنجمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان است، افزود: یکی از سیاست‌های دانشگاه آزاد اسلامی، توجه به مفاخر و شناسایی و تکریم آنان است.
وی با اشاره به این‌که شورای راهبردی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی کشور تشکیل شده است، گفت: در این شورا، چهره‌های برجسته‌ی علمی و فرهنگی کشور عضو هستند و بسیاری از سیاست‌های علمی و فرهنگی کلان کشور در این شورا برنامه‌ریزی می‌شود.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان با بیان این‌که استاد باستانی‌پاریزی از مفاخر علمی و فرهنگی کشور و به‌ویژه استان کرمان است، خاطرنشان کرد: این فرهیخته‌ی کشور، قریب ۷۰ سال در حوزه‌ی تاریخ و فرهنگ کشور قلم‌ زده و یک چهره‌ی ماندگار است.
وی با اشاره به این‌که ویژگی خاص زنده‌یاد باستانی‌پاریزی، توجه به زادگاهش استان کرمان است، گفت: یکی از اهداف ارائه‌ی جایزه ملی، تداوم راه و مسیر علمی این استاد است.
آل‌طه با بیان این‌که آثار ارائه شده برای دریافت جایزه‌ی استاد باستانی‌پاریزی، در سه حوزه و در دو بخش مورد بررسی قرار می‌گیرند، افزود: آثار در حوزه‌های تاریخ، ادبیات عامه و فرهنگ‌عامه و در دو بخش کتاب و پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی دریافت و مورد بررسی قرار گرفته‌اند.
وی با اشاره به این‌که ۱۲۸ اثر ثبت‌نام و مورد بررسی اولیه قرار گرفت، بیان کرد: در بررسی اولیه، ۹۱ اثر برای داوری انتخاب شد که در نهایت ۲۰ اثر به مرحله‌ی پایانی و انتخاب برگزیدگان راه یافتند.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان با اشاره به این‌که برگزیدگان این آثار در مراسم دریافت جایزه‌ی ملی استاد باستانی‌پاریزی در تاریخ دوم دی‌ماه معرفی می‌شوند، گفت: این مراسم با حضور دکتر میرزاده، رییس دانشگاه آزاد اسلامی کشور و تعدادی از شخصیت‌های برجسته و اساتید علمی کشور از ساعت ۱۳ در سالن آمفی‌تئاتر دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان برگزار می‌شود.
وی گفت: از اوایل امسال سایت دریافت آثار باز و اعلام عمومی کردیم و با توجه به این‌که سال اول برگزاری این جایزه است، آثار خوبی در حوزه‌های معرفی شده دریافت شده است.
آل‌طه بیان کرد: جایزه‌ی امسال به‌صورت ملی برگزار شد، اما بنا داریم با هم‌کاری و کمک شخصیت‌های برجسته‌ی علمی کشور و ثبت آن در شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور، در سال‌های آینده به‌صورت بین‌المللی برگزار شود.
وی خاطرنشان کرد: به‌دنبال این هستیم با هم‌کاری استان فارس، همایشی در سطح قابل توجه برای خواجوی کرمانی شاعر برجسته‌ی کرمان برگزار کنیم و در حال حاضر دبیرخانه‌ی این همایش تشکیل شده و این همایش به‌صورت مشترک در استان‌های کرمان و شیراز برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: کرمان شهرآنلاین

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه