دستگیری ۲۱خواننده زیرزمینی در بندرعباس با «کار اطلاعاتی» پلیس – هنر آرت

۲۲ دی ۱۳۹۶ هنری

رئیس پلیس امنیت عمومی هرمزگان اعلام کرده ۲۱ خواننده زیرزمینی در بندرعباس شناسایی و دستگیر و ۶ استودیوی «غیرمجاز» هم در این شهر پلمب شده‌اند.

علی‌اصغر عبادی‌نیک گفته ماموران پلیس امنیت عمومی استان با «انجام کار اطلاعاتی و رصد فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی» افرادی را که با هویت‌های مستعار اقدام به فعالیت خوانندگی حرفه‌ای کرده و کلیپ‌هایی از ترانه‌های خود را با «محتوا و مضامین غیراسلامی و بعضا بدون رعایت شئونات اخلاقی و اجتماعی» در سایت‌ها و شبکه‌های ماهواره‌ای معاند و فضای مجازی انتشار می‌دادند، شناسایی کرد و به «مخفیگاه» آنها یورش برده و آنها را دستگیر کرده‌اند. از این ۲۱نفر ۹نفر زن‌اند.

او همچنین گفته اغلب دستگیر شدگان از غیرمجازبودن فعالیتشان «ابراز بی‌اطلاعی» کرده‌اند. به اعتقاد رئیس پلیس امنیت عمومی هرمزگان این گونه اقدامات غیرمجاز باعث «اشاعه ضد فرهنگی و جریحه‌دارکردن عفت عمومی می‌شود.»

به گفته عبادی‌نیک این نوع موسیقی با توجه به منشأ شکل‌گیری، عناصر فعال در آن و منابع مالی‌، شخصیت گردانندگان، فرهنگ حاکم بر گروه‌ها و کارکرد آنها‌ در سطح جامعه آسیب‌های متعددی برای جوامع د‌اشته و به دنبال آن پیامدهای منفی و البته گسترده دیگری را به همراه خواهد داشت.

تلاش سازمان‌یافته پلیس در بندرعباس برای دستگیری خوانندگان زیرزمینی در حالی است که این شهر یکی از مبادی ورود میلیاردها دلار کالای قاچاق به کشور است و ضعف پلیس برای جلوگیری از این موضوع حتی مورد انتقاد مسئولان رسمی کشور هم قرار گرفته است.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم